Liepājas sporta spēļu skola
Galvenā lapa

BASKETBOLS

  

Jaunajiem basketbolistiem augsti sasniegumi Latvijas Čempionātā

Jaunajiem basketbolistiem augsti sasniegumi Latvijas Čempionātā

Datums: 15.05.2023 | Autors: Anna Anevica | Jaunumi

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 12. līdz 14. maijam, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas jaunatnes basketbola līgas finālsacensības trijās vecuma grupās gan zēniem, gan meitenēm. Kopumā Liepājā ieradās 24 komandas no visas Latvijas un pie divām godalgotajām vietām tika arī “Liepājas Sporta spēļu skolas” jaunie basketbolisti.

Kopumā Liepājā aizvadītajā nedēļas nogalē uz finālsacensībām ieradās vairāk nekā 300 jauno basketbolistu, lielākoties no Rīgas, taču pārstāvētas tika arī citas Latvijas lielākās pilsētas. Finālsacensībās piedalījāsastoņas labākās U14 un U17 vecuma meiteņu, kā arī astoņas labākās U17 vecuma zēnu komandas, tostarp visas grupās pa vienai Liepājas komandai.

U14 vecuma meiteņu konkurencē par čempionēm kļuva “Rīga/Centrs” basketbolistes, aiz sevis 2. un 3.vietā atstājot “Jūrmalu” un “Valmieru”. Savukārt pašmāju “Liepājas Sporta spēļu skolas” basketbolistes Ģirta Splītes vadībā čempionātu noslēdza 5.vietā.

U17 vecuma meiteņu konkurencē, par prieku pašmāju atbalstītājiem, par Valsts čempionēm kļuva “Liepājas Sporta spēļu skolas” basketbolistes, kuras visa turnīrā parādīja ļoti stabilu un augstvērtīgu sniegumu. Finālā Rūdolfa Rozīša vadītās liepājnieces neatstāja nekādas cerības “Rīga/Centrs” basketbolistēm, izcīnot panākumu ar rezultātu 81:64, tādējādi vēju pilsētai dāvājot čempiona godu pēc vairāku gadu pārtraukuma.

Par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Liepājas basketboliste Madara Šmite. Savukārt simboliskajā jeb zvaigžņu pieciniekā iekļuva vēl viena Liepājas pārstāve Kitija Muzikante.

Finālturnīra noslēgumā par vēl vienu medaļu komplektu liepājniekiem parūpējās Arvja Stecka vadītā U17 zēnu komanda, kura “mazajā finālā” ar rezultātu 90:75 pārspēja “BJBS Rīga/A.Kraukļa VEF” basketbolistus, tādējādi izcīnot Liepājai bronzas medaļas. Turnīra simboliskajā pieciniekā iekļuva arī Liepājas komandas spēlētājs Gustavs Emīls Arājs, kurš finālā atzīmēs ar 11 gūtajiem punktiem.


  < atpakaļ